Як розлучитися, якщо один з подружжя проживає за кордоном?

Непоодинокими є випадки, коли громадяни звертаються до #центральнаюстиція з проханням надати роз'яснення щодо того, як офіційно розірвати стосунки, якщо один з подружжя перебуває за кордоном і не має наміру повертатися в Україну найближчим часом.

Розповідаємо: ситуація, якщо подружжя не має спільних неповнолітніх дітей.

Той з подружжя, який знаходиться за кордоном має звернутися до консульства/дипломатичної установи із паспортним документом та заповнити дві заяви:

-свою частину спільної заяви подружжя про державну реєстрацію розірвання шлюбу;

-заяву, в якій особа повідомляє, що надає згоду на державну реєстрацію розірвання шлюбу без його присутності та проханням надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу до відповідного консульства/дипломатичної установи.

Ці дві заяви необхідно передати до другого з подружжя.

Той, з подружжя, хто буде оформляти документи про розірвання шлюбу, безпосерденьо в Україні, має звернутись до відділу ДРАЦС за місцем свого проживання, або, також, має право подати документи, за місцем зареєстрвоаного проживання відсутнього з подружжя!

При собі під час подачі заяви про державну реєстрацію розірвання шлюбу необхідно мати: паспорт, свідоцтво про державну реєстрацію укладення шлюбу, та заяви відсутнього, про які йшла мова вище.

Якщо той з подружжя, який буде відсутній при реєстрації розірвання шлюбу, бажає після розлучення повернути своє дошлюбне прізвище, то він повинен указати про це в заяві про розірвання шлюбу.