Як у Віті-Поштовій боряться з дерибанщиками землі.

Жителі села Віта-Поштова Києво-Святошинського району прийняли рішення жорстко боротися за свої права. Щоб змусити місцеву владу вирішити питання з дерибаном землі і поставити крапку в забрудненні села нечистотами, люди погрожують розігнати сільраду і заблокувати трасу Київ-Одеса.
Свої вимоги вітапочтовці виклали в колективному зверненні, яке в понеділок, 19 лютого, вручили голові сільської ради Дмитру Шульгану.

Поділили нишком

У військовому містечку Віта-Поштова, поруч з в/ч А0799 Міністерства оборони України, зібралися місцеві жителі. І не заради самопіару або лобіювання чиїхось інтересів, як це нерідко буває. Доведені до краю бездіяльністю влади, мешканці містечка вирішили жорстко заявити про свої права. Йдеться в матеріалі Обозревателя

Як у Віті-Поштовій боряться з дерибанщиками землі.

В кінці минулого року сільрада несподівано "роздарувала" більше 11 га землі, що колись належала військовій частині. Варто відзначити, що перед цією "ярмаркою щедрості" не було ні громадських слухань, ні будь-яких публічних заяв адміністрації.

А в результаті щасливими володарями землі стали 11 осіб. За словами місцевих жителів - це друзі, знайомі і родичі голови сільради. Причому деякі з них - жителі Одеської області. А більше сотні малозабезпечених місцевих сімей, АТОшніков і т.д., які мають право на землю, залишилися за бортом.

В результаті люди звернулися в поліцію, яка почала досудове слідство у "незаконному захопленню землі армійської території під час війни".

Місцевий житель, письменник і історик Михайло Костинський підтвердив нашим журналістам, що селяни не знали, як за їх спинами відбувається дерибан земель Міноборони.

"Ділянки отримали особи, які не мають відношення ні до армії, ні до ветеранів. Ми ж домагаємося, щоб землю отримали ті, хто має на це першочергове право: діти війни, учасники АТО, ветерани та військовослужбовці Збройних сил України, члени багатодітних сімей громади села" , - розповів він.

Михайло Костинський розповідає про земельну та екологічної проблеми села.

Як вітапочтовці пропонують вчинити з землею? Одинадцять гектарів, які сільрада до цього виділив одинадцяти "обраним", селяни вимагають роздати черговикам не більше ніж по 0,1 га. Таким чином будуть задоволені вимоги більше сотні людей.

Чесно? Без сумніву.

Нечистоти в городи

Крім нахабного земельного дерибану місцевих жителів дістала і серйозна екологічна проблема.

За словами селян, після незаконного захоплення сільрадою Віти-Поштової частини території військової частини А0799, були знищені очисні споруди і зруйнований каналізаційний колектор військового містечка.

"В результаті підземні води десятий рік заливаються нечистотами з каналізації військової частини, які "виливаються на рельєф". Все село в результаті залишиться без питної води", - говорить Михайло Костинский.

Якщо ситуацію терміново не виправити, кажуть місцеві жителі, фекалії в кінцевому підсумку потраплять в колодязі і свердловини - ось тоді чекай масового отруєння.

Ситуацію ускладнює і те, що земля, яка могла бути використана під будівництво очисних споруд, знаходиться в приватній власності. Нашому виданню люди повідомили, що сільрада нібито хоче домогтися від Міноборони отримання нових ділянок землі, щоб побудувати на них об'єкти для очищення. Але тут теж "нюанси". По-перше, в цьому випадку очисні споруди будуть знаходиться всього в парі десятків метрів від городів жителів. По-друге, люди впевнені, що сільрада просто хоче в черговий раз відхопити землю і передати в чиїсь руки.

Підписуючи колективне звернення, жителі села Віта-Поштова прийняли рішення, що якщо не буде належним чином вирішено питання по землі і каналізації, вони заблокують сільрада і перекриють трасу Київ-Одеса.

"Якщо ми дійсно перекриємо дорогу і закриємо сільрада, влада зверне увагу на наші проблеми, тому як далі терпіти вже неможливо", - розповів Костинский.

Доля колективного звернення має вирішитись на найближчій сесії сільради Віти-Поштової.

"Обозреватель" буде стежити за розвитком подій.

Джерело: Обозреватель